Microsoft 365 Copilot İçin GPT-4 Turbo Modeli Eklendi

Microsoft 365 için Copilot artık OpenAI’ın en güçlü büyük dil modeli GPT-4 Turbo’ya öncelikli erişim sunacağını duyurdu. Şirketin daha önce Copilot’un ücretsiz sürümüne GPT-4 Turbo desteğini eklediğini hatırlatalım. OpenAI, GPT-4 Turbo’yu ilk kez Kasım 2023’te duyurmuştu. GPT-4 Turbo, 128K’lık geniş bir bağlam penceresine sahip. Bu, gerektiğinde bir metin isteminin 300 sayfaya kadar uzun olabileceği anlamına geliyor.

Bu model değişikliği hem web sürümü hem de kendi işinizden ve işletmenizdeki diğer kişilerden temel verileri ekleyen iş sürümü için geçerli olacak. Microsoft, Microsoft 365 için Copilot’a yazabileceğiniz sohbet ve dönüş sayısındaki sınırları artık kaldırdığını da eklemiş durumda.

Microsoft, GPT-4 Turbo ile sohbet ve dönüş sınırlarının kaldırılmasına ek olarak, Mayıs ayından itibaren, Microsoft 365 için Copilot’taki yapay zeka sanat yaratıcısı Microsoft Designer için günlük görüntü oluşturma desteklerinin sayısını artıracağını duyurdu. Destekler günde 15 ile sınırlıydı ancak Mayıs ayında bu sayı günde 100’e çıkarılacak.

Microsoft, tüm bu yeni eklemelerin ve iyileştirmelerin önce Copilot web sitesinde, ardından Copilot mobil uygulamalarında ve sonrasında Windows ve Edge web tarayıcısında yayınlanacağını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x